5 sposobów na tańsze OC

Co powiesz na to, żeby płacić mniej za OC? W dobie wysokich cen każda oszczędność na obowiązkowym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej jest na wagę złota. Dlatego przedstawiamy 5 skutecznych, sprawdzonych i bezpiecznych sposobów na tańsze OC.

1. Wysokie zniżki za bezszkodową jazdę

Aby płacić jak najmniej za ubezpieczenie OC, należy uzbierać maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę. Kilka lat bez kolizji, stłuczki i wypadku na koncie pozwoli Ci na wypracowanie upustów, dzięki którym zapłacisz nawet o 60% mniej za obowiązkową polisę. Pilnuj się więc na drodze, jedź uważnie i ostrożnie, ponieważ każda, również najmniejsza wyrządzona przez Ciebie i zgłoszona do Twojego towarzystwa szkoda oznacza odebranie części zniżek i droższe OC nawet przez kilka lat.

2. Znalezienie najtańszej polisy

Czy wiesz, że ubezpieczenie OC jest takie samo w każdym towarzystwie, a jego warunki nie różnią się w zależności od wysokości składki? W praktyce oznacza to, że bez względu na cenę polisy otrzymujesz zawsze identyczny zakres ochrony ubezpieczeniowej, nawet jeśli zapłacisz za nią dwa razy więcej niż Twój sąsiad. To z kolei powoduje, że przy wyborze oferty warto uwzględniać jedynie cenę, starając się znaleźć jak najtańsze OC. Bo skoro nie widać żadnej różnicy, to nie ma sensu przepłacać. Pamiętaj jednak o tym, że cały czas mówimy o standardowym samochodzie osobowym, podczas gdy zasady ubezpieczania aut zabytkowych są nieco inne. Dowiedz się więcej na ten temat i przeczytaj, jak ubezpieczyć pojazd zabytkowy.

3. Rezygnacja z rat

Raty są bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na odciążenie budżetu domowego, ponieważ dzięki nim nie trzeba opłacać od razu całej składki. Miej jednak na uwadze to, że rozkładając składkę na raty, towarzystwa doliczają sobie dodatkowe opłaty z tego tytułu, co może podwyższyć finalną cenę ubezpieczenia nawet o 20-30% w stosunku do tej, którą przyszłoby Ci zapłacić, gdybyś uregulował zobowiązanie od razu.

4. Dodanie drugiego kierowcy jako właściciela

Pod względem kosztów OC stanowi największe obciążenie dla osób młodych i kierowców, którzy mają prawo jazdy od niedawna, np. od kilku miesięcy. W ich sytuacji obniżenie składki jest na wagę złota. Aby uzyskać niższą cenę, należy uczynić drugim właściciel kolejnego kierowcę, który posiada maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę.

5. Kupno auta z małym silnikiem

Jeżeli zależy Ci na tanim OC, zapomnij o szybkim aucie z dużym silnikiem. Znacznie mniej zapłacisz za ubezpieczenie spokojnego, miejskiego samochodu z jednostką napędową o pojemności mniejszej niż 2,0 l.

Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail