Styl Życia

Różne rodzaje lasera, służącego do depilacji

Jeśli szukamy metody na stałe usunięcie zbędnego owłosienia, wówczas warto zastanowić się nad depilacją laserową. Wymaga ona nieco cierpliwości oraz nakładów finansowych, pozwala jednak pozbyć się włosów niemal w 100%. Na czym polega zabieg, czym się go wykonuje? O tym opowiemy w niniejszym artykule.

Czym jest i jak przebiega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na trwałym usuwaniu włosów z pomocą promieni lasera, dostosowanych do potrzeb konkretnego pacjenta. Usuwane są włosy znajdujące się w fazie wzrostu, zwanej anagenem. Pozwala to na skuteczne i nieodwracalne uszkodzenie mieszków włosowych. Dzięki temu włos wypada, a kolejne nie wyrastają na jego miescu. Trzeba pamiętać, że względu na fakt, iż włosy znajdują się zazwyczaj w różnych fazach wzrostu, aby skutecznie usunąć wszystkie, koniecznie trzeba zabieg powtórzać przynajmniej kilka razy, w odstępach co 8-10 tygodni, co pozwala uchwycić je we właściwej fazie wzrostu.

Do wykonywania zabiegu depilacji stosuje się kilka urządzeń różnego typu. Na czym polega i jak przebiega zabieg w przypadku każdego z nich?

Depilacja laserem diodowym

Lasery diodowe są wykorzystywane między innymi w zabiegu fotodepilacji. Długość fali laserowej wynosi 800 nanometrów. Sam proces jest rozłożony na kilka etapów. Na początku zawarta we włosie melanina wchłania światło z wiązki lasera. W wyniku zjawiska nazywanego selektywną fotodermatozą, dochodzi do rozproszenia ciepła na sąsiednie tkanki, co z kolei prowadzi do uszkodzenia mieszków włosowych. Depilacja tego typu jest przeznaczona dla osób, posiadających sporą ilość melaniny we włosach, czyli szatynów i brunetów. Znacznie mniejszą skuteczność można zaobserwować u osób o jasnych włosach.

Depilacja laserem aleksandrytowym

Powszechnie uważany jest za jedno z najlepszych rozwiązań do depilacji. Długość fal lasera w przypadku tego urządzenia wynosi 755 nanometrów. W przypadku tego urządzenia źródłem światła jest kryształ aleksandrytu. Promień przenika w głąb skóry i jest pochłaniany przez znajdującą się we włosach melaninę. Dalszy ciąg procesu depilacji jest zbliżony do działania laserów diodowych. Na zabieg laserem aleksandrytowym mogą się zdecydować osoby o jasnej cerze. Ciemny odcień skóry jest niewskazany, gdyż mogą pojawiać się na nim odbarwienia. Statystki podają, że skuteczność tego urządzenia jest najwyższa spośród wszystkich, dostępnych na rynku laserów.

***

Gładkie ciało, pozbawione zbędnego owłosienia to marzenie, które można skutecznie zrealizować z pomocą zabiegów depilacji laserowej. Warto skonsultować się ze specjalistami i określić, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, żeby już na zawsze zapomnieć o regularnej depilacji lub goleniu.

Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz