Styl Życia

Skoki spadochronowe w tandemie – rezerwuj już teraz!

Chcesz poznać emocje towarzyszące profesjonalnym skoczkom spadochronowym? Zarezerwuj już teraz swój skok w tandemie!

Nie musimy brać udziału w czasochłonnych i kosztownych szkoleniach spadochronowych, aby skoczyć ze spadochronem. Obecnie bardzo popularne są skoki spadochronowe w tandemie, które zostały stworzone specjalnie z myślą o osobach chcących przeżyć niesamowitą, podniebną przygodę.

Gdy również chcesz dowiedzieć się, jak to jest, gdy skacze się w tandemie, rezerwację możesz wykonać nawet w tym momencie. Sezon spadochroniarski rozpoczyna się wiosną!

Jak skacze się w tandemie?

Spadochronowe skoki tandemowe to propozycja przeznaczona niemalże dla każdego. Nie musimy brać udziału w specjalnych szkoleniach, nie musimy mieć świetnej kondycji czy stanu zdrowia potwierdzonego badaniami lekarskimi. Dzięki temu skoki spadochronowe tego rodzaju są łatwo dostępne i dodatkowo wcale nie takie drogie, jak może nam się wydawać.

Skok w tandemie odbywa się w dwójkę, czyli biorą w nim udział pilot tandemu oraz jego pasażer. Pilotem jest instruktor spadochroniarstwa albo inny doświadczony i uprawniony skoczek, który zajmuje się kwestiami technicznymi związanymi ze skokiem. Pasażerem może zostać niemalże każdy, kto lubi intensywne emocje i ma do tego odwagę.

W skokach tandemowych wykorzystuje się specjalistyczny osprzęt. To uprząż tandemowa, której zadaniem jest połączenie pilota i pasażera, a także spadochron tandemowy – główny, zapasowy oraz dodatkowo automat spadochroniarski. Takie wyposażenie zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w trakcie skoku.

Poznaj swobodne spadanie

Najbardziej ekscytującym momentem skoku spadochronowego w tandemie jest tak zwane swobodne spadanie – termin ten stosowany jest do określenia w spadania bez otwartej czaszy spadochronu. Trwa ona od 30 do 60 sekund w zależności od wysokości wyskoku i to wtedy możemy bez żadnych ograniczeń doznać niesamowitych emocji spadania w dół z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę – oczywiście, zupełnie bezpiecznie.

W przypadku skoków tandemowych dłuższy czas swobodnego spadania osiągniemy przy skoku z 4000 metrów – kosztuje on około 700 złotych, natomiast przez około 30 sekund będziemy spadali przy skoku z 3000 metrów – to wydatek rzędu 550 złotych.

Gdy tandem znajdzie się na odpowiedniej wysokości, pilot otwiera spadochron. Wtedy ma miejsce kilkuminutowe, wolniejsze opadanie w kierunku lądowiska. Można odetchnąć po emocjach swobodnego spadania i zobaczyć piękne widoki. Lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie jest miękkie i nie powoduje ryzyka urazów.

Czy każdy może wziąć udział w skokach tandemowych?

Jak już zaznaczyliśmy, dużą zaletą skoków tandemowych jest ich łatwa dostępność. Skoczyć może niemalże każdy spełniający podstawowe wymagania.

Są to głównie waga do około 115 kilogramów ze względu na ograniczenia sprzętowe, a także odpowiedni stan zdrowia. Główne przeciwwskazania do skoków tandemowych to: epilepsja, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa oraz ostre, nieuregulowane stany niewydolności krążeniowej i oddechowej.

Jeśli również chcesz skoczyć ze spadochronem w tandemie albo poszukujesz ciekawego pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, na przykład na urodziny, wieczór kawalerski, panieński czy na Walentynki, możesz wykonać swoją rezerwację już teraz. Gdy chcesz podarować skok w prezencie, wybierz voucher upominkowy – wtedy obdarowana osoba może wybrać swój termin samodzielnie.

Na skoki zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” organizujący skoki spadochronowe na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, w Gliwicach, Przasnyszu oraz w Pruszczu Gdańskim.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz