Styl Życia

Światowy Dzień In Vitro – spotkanie online z doktor Beatą Makowską

2 czerwca to Światowy Dzień In Vitro. Z tej okazji, wszystkie pary, które od dłuższego czasu starają się o dziecko lub są w trakcie leczenia niepłodności, zapraszamy na profil @ChcemyBycRodzicami na Facebooku do obejrzenia i aktywnego udziału w rozmowie z doktor Beatą Makowską z kliniki InviMed w Gdyni. Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 czerwca o godz. 19:00.

Światowy Dzień In Vitro

Światowy Dzień In Vitro przypada – tuż po Dniu Dziecka – 2 czerwca. To okazja do rozmowy na temat niepłodności, in vitro i trudnej sytuacji par, które stanęły w obliczy niezamierzonej bezdzietności.

Właśnie tego dnia odbędzie się specjalny wywiad na żywo – spotkanie online, podczas którego na pytania redakcji magazynu „Chcemy Być Rodzicami”, ale również na pytania użytkowników Facebooka, odpowie doktor nauk medycznych Beata Makowska z Kliniki Leczenia Niepłodności InviMed z Gdyni.

Aby wziąć aktywny udział w rozmowie lub zadać pytanie ekspertce z InviMed, 2 czerwca 2020 roku o godz. 19:00 należy wejść na fanpage Chcemy Być Rodzicami: https://www.facebook.com/ChcemyBycRodzicami/.

Kontakt z ekspertem

Niepłodność diagnozuje się już po roku nieskutecznych starań, które były prowadzone regularnie i bez jakiejkolwiek antykoncepcji. Spotkanie online z ekspertką z kliniki leczenia niepłodności to okazja do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące przyczyn niepłodności, ale też metod leczenia.

Doktor Beata Makowska to ginekolożka z wieloletnim doświadczeniem, a zarazem lekarka prowadząca leczenie par, również z zastosowaniem technik wspomaganego rozrodu – inseminacji oraz in vitro. W InviMed w Gdyni konsultuje wszystkie pary zainteresowane leczeniem niepłodności, a także pary zakwalifikowane do samorządowych programów dofinansowania leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego ze środków miasta Gdańska oraz Słupska.

In vitro – szansa na dziecko

Zapłodnienie in vitro ( z łac. „w szkle”) to procedura medyczna, polegająca na zapłodnieniu komórki jajowej przez plemnik poza żeńskim układem rozrodczym, w warunkach laboratoryjnych. W Polsce aż 1,5 mln par rocznie potrzebuje leczenia niepłodności, a kilkudziesięciu tysiącom z nich jedyną realną szansę na posiadanie dziecka daje właśnie in vitro.

Od pierwszego skutecznego zastosowania in vitro jako techniki wspomaganego rozrodu człowieka minęło ponad 40 lat, zaś od Nagrody Nobla, którą przyznano za opracowanie metody zapłodnienia pozaustrojowego równe 10 lat. Dzięki zastosowaniu tej metody, zgodnie z estymacją z 2018 roku, na świecie urodziło się już ponad 8 mln dzieci. Tylko w 2019 roku, dzięki leczeniu w klinikach InviMed, na świat przyszło ich ponad 1000.

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz