Tanie i dobre AC w Redzie

O tanim i dobrym autocasco marzy większość kierowców – nie tylko w Redzie, ale także w innych miejscowościach w całej Polsce. Czym się kierować przy jego wyborze? Na co zwracać uwagę, poszukując odpowiedniego AC w korzystnej cenie? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

AC – ubezpieczenie na miarę oczekiwań

W odróżnieniu od obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności autocasco jest dobrowolne. O ile w prawie są przewidziane kary za bak OC, o tyle bez AC możesz się poruszać autem po drogach bez żadnego ryzyka. Mimo to zdecydowanie warto posiadać autocasco, ponieważ gwarantuje ono bardzo szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, jakiej nie daje żadna inna polisa.

Jeżeli wykupiłeś AC, możesz liczyć na odszkodowanie, nawet jeśli Ty jesteś sprawcą szkody lub wynika ona ze zdarzeń losowych bądź niezależnych od Ciebie, jak np. kradzież, akty wandalizmu czy zniszczenia spowodowane zjawiskami pogodowymi (grad, burza, wichura itp.). W tego typu sytuacjach obowiązkowe OC nie działa, dlatego jedynym ratunkiem jest właśnie AC.

Zastanawiasz się, jak znaleźć dobre i jednocześnie tanie AC? Zacznij od określenia zakresu ochrony, na jakim Ci zależy. Przykładowo, jeżeli potrzebujesz zabezpieczenia głównie przed kradzieżą, możesz wybrać okrojoną i znacznie mniej kosztowną wersję autocasco zwaną minicasco. Jeśli natomiast zależy Ci na jak najszerszej ochronie ubezpieczeniowej, powinno Cię zainteresować AC w formie all risks, z tym że ono nie należy do najtańszych.

Jak wybrać dobre autocasco

Wybierając autocasco, sprawdź, czy w ramach umowy wartość Twojego auta nie jest zaniżona ani zawyżona. Przy zbyt dużej wycenie zapłacisz bowiem przesadnie wysoką składkę, a przy zbyt niskiej ewentualne odszkodowanie nie pokryje wszystkich strat. Zorientuj się też, czy szkoda jest rozliczana w wariancie gotówkowym (tańszy, ale bardziej kłopotliwy), czy gotówkowym (wygodniejszy, ale droższy). Ponadto zweryfikuj, czy do naprawy szkód są używane oryginalne części zamienne, czy tzw. zamienniki.

Kolejna kwestia, której należy się przyjrzeć, chcąc znaleźć dobre i dopasowane do indywidualnych wymagań i możliwości autocasco, to suma ubezpieczenia. Jeśli jest stała, w razie szkody otrzymasz wyższe odszkodowanie niż przy zmiennej sumie ubezpieczenia, ale w zamian zapłacisz większą składkę. Sprawdź także, czy po wypłacie odszkodowania suma ubezpieczenia jest pomniejsza, czy ma ona charakter stały, co jest bardziej korzystne, ale powoduje wzrost składki. Na cenę AC wpływa także wartość wkładu własnego, czyli kwoty, o którą zostaje pomniejszone odszkodowanie – im ona wyższa, tym tańsze autocasco.

Jak widzisz, wybór dobrego autocasco wymaga przemyślanych decyzji. Cena powinna być drugorzędnym kryterium, które powinno się brać pod uwagę. Zupełnie inaczej niż w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które można znaleźć w kilka chwil np. poprzez stronę OC online na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Tagi
Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail