Czy warto kupić lokalizator GPS do samochodu?

O bezpieczeństwo samochodu najczęściej martwimy się podczas wakacyjnych wyjazdów. Czy to oznacza, że w pozostałym czasie nasze auto nie jest narażone na kradzież? Otóż nie, samochody bardzo często bywają łupem złodziei na przykład na parkingach w centrach handlowych. Jak się zabezpieczyć przed tak przykrymi zdarzeniami? Można wykorzystać tutaj gadżet szpiegowski, jakim jest lokalizator GPS. W naszym artykule opowiemy, jak działa to urządzenie.

Lokalizator GPS do samochodu – jak działa?

Jak jednak działa urządzenie namierzające? Oparte jest ono o system GPS, czyli nawigację satelitarną. Lokalizacja taka działa z dokładnością do kilku metrów (zazwyczaj do 5 metrów), co bez problemu pozwala na ustalenie położenia samochodu.

Komunikacja z urządzeniem jest możliwa za pośrednictwem karty SIM. Zgodnie z przepisami karta ta musi być zarejestrowana, a także w miarę regularnie zasilana – to już zależy od operatora, z którego usług korzystamy. Raporty o położeniu auta są wysyłane drogą smsową lub mailową.

Zalety lokalizatorów GPS

Coraz częściej dokładność pomiaru wynosi do 2 metrów – a to dzięki temu, że GPS jest wsparty systemem GLONASS. Wzmocnienie sygnału sprawia też, że urządzenie nie traci tak łatwo zasięgu.

Urządzenie pozwala na naprawdę szybką reakcję na kradzież – warto zaznaczyć, że duże grono złodziei nie jest wyposażone w detektory. Nie jesteśmy zatem zdani na długotrwałe dochodzenie prowadzone przez policję i kończące się niewykryciem sprawcy.

Wady urządzeń namierzających

Tego typu urządzenia, aby dokonać pomiaru muszą “widzieć” przynajmniej trzy satelity. Samo ukształtowanie terenu może działać na niekorzyść, bo lokalizator będzie tracił zasięg.

Należy też zwrócić uwagę na wyścig zbrojeń pomiędzy złodziejami aut, a zabezpieczeniami antykradzieżowymi. Lokalizator może być wykryty i dezaktywowany – przez to nie będziemy mieli należytej ochrony.

Jaki lokalizator GPS do samochodu kupić?

Kiedy chcemy zaopatrzyć się w urządzenie namierzające, to warto przejrzeć najpierw dostępne na rynku oferty. https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-pojazdow-c-9_35.html – lokalizatory GPS do samochodu są tu dostępne w wielu różnych wariantach (abonamentowej i bezabmonamentowej), zawsze możemy też liczyć na fachowe doradztwo ze strony obsługi sklepu. Najlepiej jest wybrać kompromis pomiędzy naszymi oczekiwaniami a budżetem.

W wersji ekonomicznej dostępny jest na przykład bezabonamentowy lokalizator GPS FIX-2 (na zdjęciu) za niecałe 300 złotych. Umożliwia on śledzenie położenia samochodu na żywo. Komendy wydaje się za pośrednictwem SMS. Na udostępnionej stronie otrzymywać będziemy raporty przejazdu.

Wersja abonamentowa jest droższym rozwiązaniem, ale w zamian otrzymujemy wsparcie obsługi technicznej – w razie problemów nie jesteśmy zostawieni sami sobie. Jeśli mamy większe wymagania, to odpowiedni będzie dla nas system lokalizacji GPS AlfaTRACK S-200 z lokalizatorem GL-200 za około 1000 złotych. System jest tworzony w oparciu o potrzeby klienta. Podgląd lokalizacji jest możliwy za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu baterii wynosi do 5 dni.

Lokalizator GPS do samochodu – wykorzystanie

Warto pamiętać jeszcze o tym, że urządzenie namierzające służy nie tylko do ochrony przed złodziejami. Dzięki lokalizatorowi opracujemy też optymalne trasy przejazdu. Sprawdzimy też, gdzie naprawdę pojechała nasza druga połówka, czyli może pomóc nam wykryć zdradę.

O autorze

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

1 Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

  • Od jakiegoś czasu u mnie w pracy są zainstalowane takie lokalizatory GPS. Nasza firma skusiła się na te firmy transmobil, w taki sposób kilka osób pozbyło się pracy – kradli paliwo, a dzięki lokalizatorowi to wyszło na jaw. Lokalizatory spisują się więc dobrze.

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail