Styl Życia

Prowansja – francuski region, który warto odwiedzić!

Prowansja to prawdziwy raj dla obcokrajowców. Turystów w tym miejscu przybywa, a i sami Francuzi coraz chętniej tu się osiedlają. Dlaczego warto zastanowić się nad Prowansją jako kierunkiem zagranicznych wojaży?

Prowansja rozciąga się nad Morzem Śródziemnym przy południowo-wschodniej granicy Republiki Francuskiej. W tych magicznych okolicznościach przyrody i pięknych krajobrazów mieszczą się najbardziej znane miasta, takie jak: Nicea, Cannes, Saint-Tropez, czy Marsylia.

Turystów w Prowansji zachwyca prowincjonalność, bo w tym miejscu, jakby czas płynął trochę wolniej. Nie da się ukryć, że to świetny kierunek wycieczki, dla tych, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się, zamiast pospiesznie zwiedzać okoliczne atrakcje. Nie bez powodu akcja wielu książek obyczajowych ma miejsce w Prowansji — to tutaj bohaterowie zaczynają życie od nowa!

Dowiedź się dlaczego warto odwiedzić Prowansję oraz co takiego w niej jest, że tak łatwo się w niej zakochać? Prócz pięknych zamków, lawendy, winnic i wyjątkowych atrakcji turystycznych.

Lokalne wyroby i smakowitości

Prowansja to miejsce ukochane przez wielu artystów, w tym między innymi Pablo Picasso. W tej okolicy niezwykle popularne są miejscowe wyroby: gliniane figurki, szkło, naturalne kosmetyki, czy fajansowe naczynia. Te wszystkie pięknie przedmioty bardzo często kupowane są przez turystów, ale i znajdują swoje miejsce w prowansalskich domach.

Coraz popularniejsze stają się podróże, w których turyści skupiają się na poznawaniu smaków danego rejonu. Odwiedzając Prowansję powinni być zachwyceni, bo mogą skosztować tutaj aromatycznej kawy na promenadzie Cours Mirabeau w Aix-en-Provence, czy calissos – czyli słodyczy z melonów z migdałami i cukru pudru.

Prowansja - francuski region, który warto odwiedzić! 1

Nicea

Miejscem, które szczególnie należy zobaczyć jest Nicea – ulokowana nad morzem, w bliskim sąsiedztwie Monako i Cannes to świetny kierunek na wakacyjny relaks. Nicea może pochwalić się piękną i ogromną starówką i wieloma instytucjami kulturalnymi — dlatego spodoba się osobom, które lubią obcować ze sztuką.W Nicei zachwyca elegancki bulwar Promenade des Anglais. To miejsce, w którym bardzo często pojawiają się bogacze, jednak nie potrzeba wypchanego portfela, by skorzystać z uroków plaż. Nieopodal znajduje się miejscowość Villefranche-sur-Mer, w której plaża dalej czaruje, a jest przy okazji mniej zatłoczona.

Cannes

Każdy, kto choć trochę interesuje się kinem, wie, dlaczego to miejsce jest tak popularne. Co roku w maju odbywa się słynny festiwal filmowy. Zdecydowanie warto pojawić się w Cannes, by zobaczyć wiele oblicz tego miejsca. Od majowej stolicy kina, poprzez piękną przyrodę, a skończywszy na licznych zabytkach. Wielbiciele sztuki znajdą tu Musee de la Castre ze sztuką prymitywną i prowansalskimi pejzażami.

Jakby było tego mało to w Cannes dzieje się wiele przez cały rok: koncerty jazzowe, muzyka klasyczna, festiwale, dyskoteki i wiele innych.

Prowansja to wyjątkowe miejsce, które zachwyci każdego. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy przyrody, pięknych krajobrazów, wielbiciele sztuki, a także każdy, kto lubi wypocząć i posmakować nowych specjałów. Odwiedź Prowansję z ITAKĄ i zobacz, że naprawdę było warto. Ciekawe, jak szybko tutaj wrócisz? Piękne krajobrazy, ciepły klimat i wyjątkowe zabytki – czy może być lepsza rekomendacja przemawiająca za odwiedzeniem tego miejsca? Nie wydaje nam się!

Tematy
Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz